Spotkanie opłatkowe grup parafialnych 2016

Spotkanie opłatkowe grup parafialnych.

 DSC1718W niedzielę 31 stycznia w domu katechetycznym odbyło się spotkanie opłatkowe dla Akcji Katolickiej, Parafialnego Chóru, Caritas, szafarzy i Rady Parafialnej. Osoby, które na co dzień angażują się w pracę na rzecz parafii spotkali się aby wspólnie kolędować i połamać się opłatkiem. Spotkanie rozpoczął ks. Proboszcz Czesław Paszyński.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe Seniorów 2016

Spotkanie opłatkowe seniorów 2016

DSC 0290Tradycyjnie w okresie kolędowym w GOK-u zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe dla seniorów z Parafii Borzęcin. Rozpoczęło się ono od uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył oraz  homilię wygłosił ks. Prałat Czesław Paszyński, Proboszcz Parafii.

W spotkaniu brał udział także Wójt Gminy Borzęcin, Pan Janusz Kwaśniak. Opłatek był okazją do miłego spotkania dla osób starszych i podkreśleniem, że są oni wciąż ważnym ogniwem środowiska w Borzecinie. Wspólne kolędowanie i łamanie opłatkiem stworzyło niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Dziękczynienie kolędników misyjnych

Dziękczynienie kolędników misyjnych

DSCN7927

 

Dnia 6 stycznia o godz. 10:30 odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem kolędników misyjnych z naszej parafii. Było to dziękczynienie za posługę misyjną grup kolędniczych w naszej parafii.

Czytaj więcej...

Kolędnicy Misyjni - 2015

Kolędnicy Misyjni - 2015

DSCN7480W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Borzęcinie przy parafii Najświętszej Maryi Panny przyszły na Mszę Świętą o godz. 1030w strojach kolędników. Przygotowały oprawę liturgiczną (czytanie, psalm, modlitwę wiernych, procesję z darami), a na zakończenie Mszy Świętej było uroczyste błogosławieństwo na rozesłanie Kolędników Misyjnych. Na Kazaniu Ks. Piotr Boraca przybliżył słuchaczom sylwetki niedawno błogosławionych męczenników z Peru o. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz o. Michała Tomaszka

Czytaj więcej...

Pasterka

Boże Narodzenie - Pasterka

DSCN7239

O północy, już tradycyjnie rozpoczęła się w kościele Pasterka. Pierwszym aktem było umieszczenie figurki Pana Jezusa w żłóbku w naszej tradycyjnej szopce. Mszy Świętej przewodniczył nasz rodak Ks. Piotr Boraca. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Grzegorz Kozioł. Przypomniał w niej, że Boże Narodzenie, to czas pojednania nieba z ziemią. Jest to noc, w czasie, której Bóg się rodzi, moc truchleje. By wyrwać człowieka z szatańskiej niewoli, na nowo pojednać go ze sobą, pozostając Bogiem - staje się Bratem. Bratem dla człowieka.

 

Czytaj więcej...

Strona 10 z 36

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top