Przyjęcie nowych ministrantów

 

Podczas niedzieli Laetare, zwanej niedzielą radości, gdyż coraz bliżej nam do Świąt Paschy, nasza wspólnota parafialna radowała się z przyjęcia do grona ministrantów pięciu chłopców: Arkadiusza Banasia, Michała Ducinowskiego, Dawida Gaconia, Norberta Kubali oraz Jakuba Pitry. Odbyło się to po półrocznym przygotowaniu do posługi ministranta, gdy jako aspiranci zgłębiali tajniki „ministrantury”. Obrzęd odbył się na Mszy świętej o godzinie 12.00.

Czytaj więcej...

Rekolekcje Wielkopostne

w parafii pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie

04 – 08 kwietnia 2014 r.

Czytaj więcej...

Gość Niedzielny: Słodki datek

Młodzież z Borzęcina włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Wyślij pączka do Afryki". W niedzielę 2 marca pod kościołem rozprowadzała słodziutkie pączki zbierając do puszek dobrowolne ofiary na rzecz misji w Afryce.

- Przygotowaliśmy w sumie ponad 200 pączków. Część z nich została zakupiona, część zrobiona. Pączuszki pakujemy przez foliowe rękawiczki do woreczków - opowiada Marysia Sworniowska ze szkolnego wolontariatu. Każdą Mszę św. „obstawiała” szóstak młodych ludzi. Bezpośrednio zatem w akcję zaangażowanych było ponad 20 miejscowych uczniów. - Trzeba pomagać, bo nigdy nie wiemy, kiedy my będziemy potrzebować pomocy. Poza tym pomaganie innym daje satysfakcję - mówi Bartek Staśko, wolontariusz. Zdaniem opiekuna młodych ks. Rafała Zielonki młodzi „chętnie dzielą się czasem, pracą i chcą pomagać, chcą być aktywni”.

Czytaj więcej...

Informator Brzeski: 650 lat Parafii NMP w Borzęcinie

 

- 650 – lecie Parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie to najważniejsze wydarzenie kościelne w tym roku w naszej miejscowości– mówi proboszcz, ksiądz Czesław Paszyński.– Niewątpliwie to bardzo wiele lat. Już od dłuższego czasu przygotowujemy się do tego jubileuszu i modlimy się w tej intencji. Wykonywane są prace związane z uświetnieniem kościoła, jego renowacją i odświeżeniem obejścia. W 2009 roku odnowiliśmy słynący łaskami obraz, znajdujący się w naszym kościele – dodaje ksiądz Paszyński.

Czytaj więcej...

1270 zł dla Fundacji Kapucyni i Misje!

W lutym Zespół Szkół w Borzęcinie przystąpił do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Wyślij pączka do Afryki", która miała na celu pozyskanie środków na zorganizowanie pomocy humanitarnej dla ofiar wojny w Republice Środkowoafrykańskiej, pozostających pod opieką misjonarzy kapucynów. I etap akcji miał miejsce 27 lutego na terenie szkoły, gdzie członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego rozprowadzali własnoręcznie upieczone pączki i ciasta. Wolontariusze udali się także z "afrykańskimi pączkami" do Urzędu Gminy. Dzięki hojności społeczności szkolnej i pracowników UG zebrano 410 zł.

Czytaj więcej...

Strona 10 z 13

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

 

 

 

Go to top