ŚDM 2016

baner sdm 800x187

Serwis ŚDM 2016

Czytaj więcej...

Wycieczka DSM i Ministrantów

Wycieczka DSM i Ministrantów

 

skodaG--krynica wycieczka- 27Na koniec roku szkolnego została zorganizowana wycieczka do Krynicy dla DSM oraz Ministrantów. Wzięło w niej udział 38 uczniów, 4 mamy i i dwoje nauczycieli. Najpierw pojechaliśmy pod kolej kondolową. Tam spod Jaworzyny Krynickiej wyjechaliśmy z przewodnikiem na sam szczyt góry. Gdy dotarliśmy naszym oczom ukazały się piękne widoki Beskidu Sądeckiego. Po zrobieniu zdjęć wyruszyliśmy na dół, schodząc na przemian szlakiem czerwonym i zielonym. Po drodze pan Przewodnik opowiadał różne ciekawostki na temat otaczającej nas flory i fauny oraz ciekawą historię dotyczącą "diabelskiego kamienia".

Czytaj więcej...

Błogosławieństwo dzieci

 

Błogosławieństwo dzieci

 

DSCN8683              W pierwszy czwartek miesiąca czerwca przypadało zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu w kościele, mimo złej pogody, pojawiło wielu parafian. Mszę Świętą poprzedziły nieszpory eucharystyczne. Na koniec procesji kapłani udzielili zgromadzonym dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.

Czytaj więcej...

I Komunia Święta

I Komunia Święta

DSC 0026W uroczystość Zesłania Ducha Świetego, 15 maja w naszej parafii 25 dzieci przyjęło do swoich serc po raz pierwszy Pana Jezusa. Dzień wcześniej uczniowie klasy II przystąpili do sakramentu pokuty, który ich przygotował na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

Czytaj więcej...

Boże Ciało 2016

Boże Ciało

            

 

DSCN8289               W czwartek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Kościół obchodzi uroczystość Bożego Ciała. Jest to dzień, gdy czcimy szczególnie Najświętszy Sakrament. Dniem ustanowienia Eucharystii jest Wielki Czwartek, jednak ze względu, że jest to czas męki Pana Jezusa, Kościół ustanowił dodatkowe święto ku czci Ciała i Krwi Chrystusa.

Czytaj więcej...

Strona 10 z 40

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top