Wycieczka w góry

Wycieczka w góry

 DSC9738W ostatnią sobotę maja grupa młodzieży, która śpiewa w kościele wraz z ks. Grzegorzem i Panem Kościelnym wyjechała do Zakopanego aby nieco odpocząć w Tatrach. Trasa rozpoczęła się w Kuźnicach pod kolejką i nasze kroki skierowała do sióstr Albertynek i pustelni Brata Alberta.

Czytaj więcej...

Rodzina Richarda Miholy w Borzęcinie

Rodzina Richarda Miholy w Borzęcinie

DSCN7753

13 czerwca 2015 r. miało miejsce niecodzienne spotkanie w Borzęcinie. Na grób swojego dziadka i pradziadka przybyła rodzina z Republiki Czech, aby upamiętnić swojego przodka, który poległ w okolicy Borzęcina w czasie I Wojny Światowej i spoczywa na cmentarzu wojennym, który przylega do cmentarza parafialnego. Po stu latach od jego śmierci udało się rodzinie odnaleźć grób przodka i przybyli na okolicznościową modlitwę oraz zamieścili pamiątkowe zdjęcie na grobie.

 

Czytaj więcej...

XI n. zw. 2015 rr..

Informacje duszpasterskie - XI n. zwykła – 14.06.2015r.

Czytaj więcej...

Boże Ciało

Boże Ciało

 DSC2490

Uroczystość Bożego Ciała to święto obchodzone ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest świętem ruchomym. Dniem przeżywania tej uroczystości jest czwartek. W tym samym bowiem dniu Chrystus podczas ostatniej wieczerzy ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.

Czytaj więcej...

Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

Zeslanie Ducha

Niedziela zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres Wielkanocny. Duch Święty to dar Chrystusa zmartwychwstałego dla Jego ukochanego Kościoła, Jego Oblubienicy. W Dziejach Apostolskich czytamy, że apostołowie znajdowali się w wieczerniku. Byli zalęknieni, przestraszeni i bezradni. Chrystus wstąpił do nieba, a oni oczekiwali obietnicy zesłania Ducha Świętego. Otrzymali Go. Wtedy dopiero mogli rozpocząć misję głoszenia Ewangelii aż po krańce świata. 

Czytaj więcej...

Strona 10 z 32

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top