Premiera spaktaklu pt. "GOŚĆ OCZEKIWANY"

19 stycznia 2014 r. grupa teatralna Przypadek, skupiająca uczniów i absolwentów Zespołu Szkół w Borzęcinie, zaprezentuje sztukę według Zofii Kossak-Szczuckiej pt. „Gość Oczekiwany”. Akcja spektaklu koncentruje się wokół odwiedzin Jezusa, którego oczekują wiejski biedak i bogaty młynarz. Jest to opowieść o wierze i pokorze, a także zachłanności i głupocie. Sztuka obrazuje dramat, jaki codziennie, na całym świecie, rozgrywa się pomiędzy Bogiem a ludźmi. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi, zarówno biednych jak i bogatych. Ci, którzy Go przyjmują są przezeń obdarowani, natomiast biada tym, którzy pragną widzieć Boga jedynie dla korzyści. Spektakl odbędzie się o godz. 17.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

Dziękczynienie za kolędników misyjnych

 

Dziś, dnia 6 stycznia, wspominając Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą potocznie nazywamy świętem Trzech Króli, w naszej świątyni o godzinie 10.30 wpólnie dziękowaliśmy za dar kolędników misyjnych. Wzięły one czynny udział w posługach liturgicznych podczas Sumy. W tym roku w kolędzie wzięło udział 18 grup. Dzieci przebrane w odpowiednie stroje wyruszyły z kolędą o godz. 13.00 dnia 26 grudnia. Tegorocznemu kolędowaniu towarzyszą słowa SAMU BANA KE KUHA - Aby dzieci mogły usłyszeć. Dzięki ofiarności parafian nasza wspólnota swoim groszem wesprze projekty misyjne wspomagane przez naszą diecezję.

 

Jeśli chcesz poznać tego i innych świętych, to zapraszamy Cię na spotkania roratnie w naszej parafii.

Msza święta roratnia o godzinie 6.25

od poniedziałku do soboty.

Czytaj więcej...

Uroczystość Wszystkich Świętych 2013

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

 

Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00 z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. procesja, różaniec i jednorazowe wypominki.

Strona 10 z 11

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Liturgia na dziś

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

 

 

 

Go to top