Koronka do Bożego Miłosierdzia  na ulicach miast świata

Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki,spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, która odbyła się 28 września 2008 r. w Białymstoku.Na pamiątkę tego wydarzenia przyjęliśmy jako dzień Koronki na ulicach miast właśnietę datę.

Już szósty rok, tego samego dnia i o tej samej porze na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, prosiliśmy Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka rowerowa uczniów klas III do Wał Rudy

18 września uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w rowerowej pielgrzymce do domu bł. Karoliny Kózki w Wał Rudzie. Wyjazd zorganizował ks. Rafał Zielonka, a opiekę nad młodzieżą pełnili: pp. Beata Staśko, Barbara Szwiec, Joanna Bodzioch i ks. Czesław Paszyński. Pielgrzymom towarzyszyła także pielęgniarka p. Małgorzata Fasula. Gimnazjaliści uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej szlakiem życia i męczeństwa bł. Karoliny, a następnie we mszy św., którą w imieniu trzecioklasistów, opiekunów i ich rodzin koncelebrował ks. Czesław Paszyński.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka klas III do Starego Sącza!

14 września uczniowie ZS udali się do Starego Sącza, aby uczestniczyć w uroczystości przekazania obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II diecezji tarnowskiej przez archidiecezję krakowską. W drodze na to wydarzenie gimnazjaliści pod opieką ks. Rafała Zielonki, pp. Haliny Pudełko, Beaty Staśko, Joanny Bodzioch i Lucjana Kołodziejskiego zwiedzili również Park Etnograficzny w Nowym Sączu.

Czytaj więcej...

Przekazanie obrazu Matki Bożej Borzęcińskiej do Łazów

 

 W roku 2009, kiedy przeżyliśmy niezapomnianą uroczystość przyjęcia odnowionego obrazu Matki Bożej Borzęcińskiej, zrodziła się myśl peregrynacji kopii łaskami słynącego obrazu MBB. Ta myśl znalazła swoje dopełnienie i realizację w peregrynacji, którą podjęliśmy przed rokiem, po przeżyciu Misji Parafialnych. W czasie przygotowań i realizacji tych planów Matki z rejonu Łazów postanowiły ufundować kopię cudownego obrazu do kaplicy w Łazach. Przygotowana kopia została włączona w dar peregrynacji po parafii i została omodlona przez ok. 300 rodzin. 

Czytaj więcej...

Komunikat techniczny

Jak zdążyliście Państwo zauważyć nasza strona internetowa przez ostatni okres czasu została znacznie zmodyfikowana. Zmieniona została szata graficzna, oraz kilka funkcji, które działały na poprzedniej witrynie. Bardzo chcemy przeprosić Państwa za braki w informacjach, które powinny być na bieżąco aktualizowane, ale spowodowane było to przeniesieniem strony na inne konto hostingowe do nowego usługodawcy ponieważ poprzedni nie wywiązał się z umowy i zdarzały się częste problemy podczas odwiedzin naszej witryny. Poczynione działania w dużej mierze poprawią jakość funkcjonowania strony. W tym momencie trwa aktualizacja informacji. Jeszcze raz wszystkich odwiedzających przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Administrator

Strona 10 z 12

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Liturgia na dziś

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

 

 

 

Go to top