Spotkanie młodych w Krynicy

Spotkanie młodych w Krynicy

 

DSCN0357Dnia 26 września młodzież naszej parafii wyruszyła na kolejny Synaj tym razem do Krynicy, przygotowując się do zbiżających sie Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Naszym pierwszym punktem było miejscowe lodowisko, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie. Mimo deszczowej pogody, z uśmiechem na twarzy udaliśmy sie na górę Parkową by móc odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Najważniejszym punktem naszego młodzieżowego spotkania była Eucharystia, która odbyła się w Pijalni Wód.

Czytaj więcej...

Różaniec

Październik, miesiącem Różańca Świętego

 

ROZANIEC-2a 600                         Dlaczego odmawiamy różaniec? Bo kult maryjny to najpewniejsza i najkrótsza droga, umożliwiająca nam zbliżenie się do Chrystusa. Rozważając życie Maryi we wszystkich jego okresach odkrywamy, na czym polega życie dla Chrystusa i z Chrystusem na co dzień. Przypatrując się życiu Maryi, uczymy się również wchodzenia w ciemności okrywające naszą wiarę, a także gotowości stawienia się na każde wezwanie Jezusa, kiedy czegoś od nas zażąda.

Czytaj więcej...

Dzień Katyński

Dzień Katyński

 

 

DSCN818010 września w naszej Parafii przeżywaliśmy Dzień Katyński. Uroczystości rozpoczęła droga krzyżowa ulicami Borzęcina. Mimo iż pogoda nie była zbyt łaskawa, wierni licznie zgromadzili się aby upamiętnić pamięć wszystkich poległych na ziemi smoleńskiej w czasie II wojny światowej oraz tych, którzy zginęli w katastrofie samolotu prezydenckiego w roku 2010.

Czytaj więcej...

Synaj w Krynicy

Spotkanie młodych w Krynicy

synaj krynicaTrwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Diecezja Tarnowska ma swój duchowy program dla młodych ludzi. Jednym z nich jest kolejny Synaj. Jest to Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Tematem przewodnim spotkania będzie przymierze Boga z człowiekiem. Szczególne zaproszenie kierujemy do Animatorów wszystkich poziomów, gdyż Synaje to kontynuacja naszej formacji oraz okazja do integracji, wymiany doświadczeń z dotychczasowych przygotowań, wymiany pomysłów. Warto w tym dniu znaleźć nieco czasu aby udać się w ten piękny zakątek naszej diecezji. 

Czytaj więcej...

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 08.09.2015

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 08.09.2015

 

DSCN75308 września w naszej Parafii przeżywaliśmy liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 11:00 odbyła się uroczysta suma, której przewodniczył kapłan dawniej pracujący w Parafii Borzęcin, Ks. Prałat Stanisław Czachor. W swoim słowie skierowanym do wiernych przypominał o obecności Boga w życiu ludzi, a jednocześnie nawoływał do wierności wierze katolickiej, tradycji i ojczyźnie.

Czytaj więcej...

Strona 10 z 34

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top