Zerwany kłos

 

W sobotę 11 marca organizowany jest z naszej parafii wyjazd do kina Regis w Bochni na film "Zerwany kłos" poświęcony życiu błogosławionej Karoliny. 

Wyjazd z Borzęcina - 13.00.

Zapisy w zakrystii.

Zapraszamy.

Dekanalny turniej Piłki Halowej LSO 2017

W sobotę 25 lutego u Borzęcinie Górnym odbył się Dekanalny Turniej Piłki Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. Po zaciętych i emocjonujących meczach wyłoniono trzy drużyny, które będą reprezentowac nasz dekanat w dalszych etapach Mistrzostw Polski LSO.

Szkoła podstawowa: Borzęcin Górny

Gimnazjum: Borzęcin Górny

Szkoła średnia: Bucze

Dwie z tych kategorii zostały rozstrzygnięte dopiero w rzutach karnych, gdzie gimnazjaliści z Borzęcina Górnego pokonali Borzęcin Dolny (Tu przynajmniej było pewne, ze puchar zostanie w Borzęcinie), a uczniowie szkół średnich z Borzęcina Górnego niestety musieli uznać wyższość lektorów z Bucza.

Gratulujemy pieknej rywalizacji.  

Dziękczynienie za ŚDM

dziekczynienie plakat maly

W piątek 24 lutego 2017 roku w naszym kościele parafialnym odbyło się Dekanalne Spotkanie Młodzieży połączone z Dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży.

Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich parafii naszego dekanatu.

Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył ks. Grzegorz Kozioł, który wraz z zespołem z Jodłowej zatroszczył się o oprawę muzyczną spotkania.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na stronie Gościa Niedzielnego.

Betlejemski Dar

Betlejemski Dar plakat

 

     W niedzielę 29 stycznia mieszkańcy Borzęcina mogli zobaczyć kolejną sztukę w wykonaniu miejscowej młodzieży. Grupa 37 uczniów i absolwentów Zespołu Szkół zaprezentowała przedstawienie według scenariusza autorstwa ks. Piotra Łabudy i Agaty Podłęckiej. Reżyserami sztuki byli nauczyciele: panie Joanna Bodzioch i Beata Staśko oraz ks. Marek Augustyn.

 

    "Betlejemski Dar" to tradycyjne jasełka oparte na legendzie o czwartym królu. Książę Filip podąża za Trzema Królami, aby ofiarować Nowonarodzonemu Panu trzy diamenty. Jednak w drodze spotyka ubogich pasterzy, sieroty i skazańców, którym oddaje dary przeznaczone dla Jezusa. W Betlejemskiej stajence spotyka śpiącą Świetą Rodzinę, której pokłon uprzednio oddali aniołowie, pasterze i królowie. Przygnębiony brakiem diamentów chce wyruszyć w drogę powrotną do swojego kraju. Nagle słyszy głos Jezusa, który  błogosławi  jego królestwo za dar serca okazany potrzebującym. Przez całe przedstawienie toczy się walka dobra ze złem. Diabły próbują zakłócić wędrówkę królów, lecz  ostatecznie ich kuszenie przynosi pozytywne efekty.

 

    W sztuce zagrali uczniowie Zespołu Szkół: Bartłomiej Chmura, Faustyna Kopacz, Weronika Gacoń, Martyna Stoch, Zuzanna Wójcik, Aleksandra Wójcik, Patrycja Siudut, Justyna Duda, Paulina Chudyba, Magdalena Pilch, Angelika Duda, Iwona Kapuścińska, Milena Wiśniewska, Mateusz Wojdak, Szymon Szafrański, Igor Kwaśniak, Jakub Małek, Kamil Siudut, Dawid Siudut, Przemysław Klich, Mateusz Ciochoń, Albert Rogóż, oraz absolwenci: Anna Sworniowska, Iwona Chmura, Oliwia Piotrowska, Karolina Kubala, Kamil Pilarski, Mikołaj Rogóż, Bartłomiej Staśko, Mateusz Maklas, Mateusz Rychlicki, Marzena Wąs, Aleksandra Kopacz, Grzegorz Fasula, Piotr Kobyłecki i Mateusz Michalec.

 

    Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury pana Piotra Kani za udostępnienie sali i sprzętu, Sebastiana Szafrańskiego za oprawę muzyczno-techniczną, a także ks. Daniela Świątka i Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej pana Grzegorza Zarycha za wypożyczenie mikroportów.

 

Młodzież i opiekunowie

Zdjęcia z przedstawienia można oglądnąć w galerii GOK.

 

Rekolekcje kandydatów do bierzmowania 2017

16443638 758492544303629 655210106 n

Od 20 do 22 stycznia 2017 w Starym Sączu uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w rekolekcjach przed bierzmowaniem, które poprowadził ks. Piotr Adamczyk. Dziękujemy Mu za ten piękny czas, a kandydatów do bierzmowania polecajmy Bogu w naszej modlitwie.   

Strona 10 z 44

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top