Boże Ciało 

W czwartek dnia 19 czerwca, obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dziękowaliśmy w tym dniu za wielki dar rzeczywistej obecności Jezusa Chrystusa pośród nas, pod postacią chleba. Dziękowaliśmy również za to, że możemy codziennie przyjmować Ciało i Krew Chrystusa w komunii świętej. Poprzez udział w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii prosiliśmy Chrystusa o odwagę wiary w codziennym życiu, a także o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla naszej Ojczyzny i parafii. W kolejnych dniach przeżywaliśmy Oktawę uroczystości Bożego Ciała. Codziennie gromadziliśmy się na rano i wieczornej na Mszy świętej z procesją eucharystyczną.

Czytaj więcej...

Wiara i pasje, czyli rekolekcje w Koszycach Małych

Grupa 58 młodych ludzi z parafii pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie uczestniczyła w rekolekcjach, zorganizowanych przez Księży Sercanów w Domu Rekolekcyjnym w Koszycach Małych. W dniach 6-8 czerwca uczniowie klas II gimnazjum przeżywali swoje skupienie pt. „Wiem komu uwierzyłem”, pragnąc pogłębić swoją wiarę w Boga Ojca, Syna Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego. 13-15 czerwca był weekendem odkrywania pasji, podczas którego trzecioklasiściodkrywali wartość życia z pasjami, które proponuje im Bóg. 

Czytaj więcej...

Szlakiem św. Jana Pawła II

 

31 maja grupa 51 parafian podążyła szlakiem papieskim, odwiedzając miejsca związane z osobą św. Jana Pawła II. Wyjazd zorganizował ks. Rafał Zielonka. Pierwszym punktem wycieczki była parafia w Niegowici, gdzie Karol Wojtyła pełnił posługę kapłańską w latach 1948-49. Dzięki uprzejmości tamtejszego proboszcza ks. Pawła Sukiennika, pielgrzymi poznali wiele ciekawych historii na temat Wojtyły oraz mieli okazję ucałować relikwie św. Jana Pawła.

Czytaj więcej...

I Komunia Św.

 

W naszej parafii dnia 18 maja uczniowie z klasy drugiej przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Proboszcz Czesław Paszyński, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Do sakramentu I Komunii Świętej w majowe słoneczne południe przystąpiło dwadzieścioro siedmioro dzieci, które uczęszczały na lekcje religii prowadzone w parafii.

Czytaj więcej...

Rocznica Komunii św.

 

 

W niedzielę 11 maja,  mogliśmy uczestniczyć w obchodach rocznicy przyjęcia Pierwszej Komunii św. Mszę św. odprawił ks. Czesław Paszyński – proboszcz parafii  Borzęcin. Dla uświetnienia uroczystości, dzieci pod bacznym okiem księży i rodziców, przygotowały Liturgię Słowa, Modlitwę Wiernych, procesję z darami oraz dziękczynienie za dar przyjęcia Pierwszej Komunii św.

Czytaj więcej...

Strona 10 z 16

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

 

 

 

Go to top