Tydzień Misyjny w Borzęcinie 2014 r.

P1160858

Światowy Dzień Misyjny oraz Tydzień Misyjny jest zawsze okazją do rozbudzania zapału misyjnego. Kościół z natury jest misyjny, dlatego obowiązek głoszenia Ewangelii nie powinien być trudem, ale radością i satysfakcją współpracy w dziele budowania Królestwa Bożego.

Czytaj więcej...

Uroczystość Wszystkich Świętych

 DSC6653

Dnia 1 listopada cały Kościół obchodził uroczystośćWszystkich Świętych. Jest to wyjątkowy dzień, w którym spotyka się cały Kościół, ten pielgrzymujący, czyli wierni którzy tu na ziemi dążą do świętości, Kościół zbawionych, a więc wszyscy święci oraz Kościół, który się oczyszcza, a więc dusze przebywające w czyśćcu. W miesiącu jakim jest listopad szczególnie przeżywamy tajemnicę wiary, która jest świętych obcowanie.

 

Czytaj więcej...

Msza święta w kaplicy na Ługach

W niedzielę 19 października odbyła się Msza święta w kaplicy na Ługach. Jest to mała kapliczka, która została zbudowana w miejscu gdzie do tej pory znajdowała się mała kapliczka z figurką Matki Bożej w tajemnicy Wniebowzięcia. Msza święta rozpoczęła się o godzinie 14:00. Przewodniczył jej i homilię wygłosił wikariusz Ks. Grzegorz Kozioł. Piękna pogoda sprawiła, że wśród obecnych na Eucharystii było bardzo wiele osób spoza naszej Parafii. Piękna aura sprzyjała głębokiemu przeżyciu Mszy świętej, oraz oddawała klimat Bożej obecności w pięknie otaczającej przyrody.

Czytaj więcej...

Kolonia parafialna w Kołobrzegu

 

W dniach 11-23 sierpnia 2014 r., grupa 44 dzieci i młodzieży z parafii pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie przebywała nakoloniiletniej w Kołobrzegu – miejscowości położonej nad samym Morzem Bałtyckim, niedaleko Koszalina. Podróż koleją trwała ok. 17 godz. Opiekę nad uczestnikami pełniła wykwalifikowana kadra: pp. Beata Staśko, Dorota Tyrcha, Joanna Bodzioch i Małgorzata Fasula. Kierownikiem kolonii był proboszcz ks. Czesław Paszyński, w sobotę do grupy dołączył ks. Rafał Zielonka. 

Czytaj więcej...

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego

13 września do Parafii Narodzenia Matki Bożej w Borzęcinie o godz. 17:00 przybył cudowny obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Powitania obrazu dokonał ks. prałat Czesław Paszyński proboszcz miejscowej Parafii. Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Władysław Bobowski. W swojej homilii przedstawił życiorys św. Siostry Faustyny. W uroczystości uczestniczyli kapłani z dekanatu. Po Eucharystii wierni mogli ucałować relikwie świętych. W nocy odbyło się całonocne czuwanie przy obrazie. O godz. 21:00 została odprawiona Msza Św. o powołania kapłańskie oraz świętość życia osób konsekrowanych, której przewodniczyli księża rodacy, a o północy została odprawiona Msza Św. za zmarłych parafian.

Czytaj więcej...

Strona 10 z 19

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

 

 

 

Go to top