Pasterka

Boże Narodzenie - Pasterka

DSCN7239

O północy, już tradycyjnie rozpoczęła się w kościele Pasterka. Pierwszym aktem było umieszczenie figurki Pana Jezusa w żłóbku w naszej tradycyjnej szopce. Mszy Świętej przewodniczył nasz rodak Ks. Piotr Boraca. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Grzegorz Kozioł. Przypomniał w niej, że Boże Narodzenie, to czas pojednania nieba z ziemią. Jest to noc, w czasie, której Bóg się rodzi, moc truchleje. By wyrwać człowieka z szatańskiej niewoli, na nowo pojednać go ze sobą, pozostając Bogiem - staje się Bratem. Bratem dla człowieka.

 

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie

 

 

Sw rodzina

Życzymy zdrowych i pogodnych,

Świąt Bożego Narodzenia.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych

napełni Wasze serca spokojem i radością.

Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka

towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,

a szczere i najpiękniejsze

Bożonarodzeniowe życzenia

spełniają się w każdym momencie.

Życzą

Ks. Proboszcz, Ks. Grzegorz i ks. Rafał

Adwent 2015

Adwent - przygotowanie do Bożego Narodzenia

lampik       Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć. Zadaniem Kościoła jest przygotowanie ludzi na godne przyjęcie Chrystusa. Kościół czyni to, między innymi, poprzez ustanowienie roku liturgicznego. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej. 

Czytaj więcej...

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

 DSC86541 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego.

Czytaj więcej...

Wycieczka Ministrantów i DSM

Wycieczka Ministrantów i DSM

 MG 380117 października ministranci z naszej Parafii wraz z DSM wyruszyli na ciekawą wycieczkę.  Najpierw wszyscy wyjechaliśmy do Nowego Sącza. Tam dotarliśmy do Miasteczka Galicyjskiego. Z Panią Przewodnik zwiedziliśmy skansen. Były to domy przewiezione w częściach potem, na nowo poskładane sprzed około stu lat. Zwiedzaliśmy dom sołtysa, dworek, starą szkołę a także domy zwykłych ludzi. W czasie wycieczki byliśmy w trzech różnych kościołach: Ewangelickim, Rzymskokatolickim i Grekokatolickim. Dla dzieci była to praktyczna lekcja historii.

Czytaj więcej...

Strona 10 z 35

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top