Ogłoszenia 24.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

24 maja 2020 Niedziela

1.     Siódma Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. popołudniu o godz. 14.00 i 16.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowe o godz.:10.00 i 14.00 w Łazach o godz. 8.00.

3.     Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.30.

4.     Limit wiernych przebywających w naszej świątyni to 103 osoby.Pozostali wierni mogą w niej uczestniczyć na zewnątrz świątyni, tam też są przygotowane ławki.

Pamiętajmy o słowach Ojca Świętego Franciszka, który przestrzega nas przed niebezpieczeństwem ograniczania praktykowania wiary wyłącznie do wymiaruwirtualnego. Bp. Ordynariusz Ks. Andrzej Jeż zniósł zakaz spotkań  formacyjnych.

5.     Prosimy, aby zgłaszać chęć udziału w niedzielnej Eucharystii. Pomoże to również pozostałym osobom wybrać tę Mszę Świętą, gdzie będzie mniej osób.

6.     Wtorek św. Filipa Nereusza. Dzień Matki.

7.     Piątek Św. Urszuli Leduchowskiej.

8.     Spotkania w kościele:

Uczniowie kl. VII wraz z rodzicami - środa godz. 19.00;

Dzieci kl. III wraz z rodzicami - piątek godz. 19.00.

9.     W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św..

10.             Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym.

11.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje.

12.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Alicję Kania, Zofię Kopacz, Annę Chat, Janinę Bąk i Barbarę Wójcik.

13.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

                                                                                     

                  

Ogłoszenia 17.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

17 maja 2020 Niedziela

1.     Szósta Niedziela Wielkanocna. Msze św. popołudniu o godz. 14.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowe o godz.: 10.00 i 14.00 w Łazach o godz. 10.00.

3.     Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.30.

4.     Limit wiernych przebywających w naszej świątyni od dzisiaj to 103 osoby.Pozostali wierni mogą w niej uczestniczyć na zewnątrz świątyni, tam też są przygotowane ławki.

Pamiętajmy o słowach Ojca Świętego Franciszka, który przestrzega nas przed niebezpieczeństwem ograniczania praktykowania wiary wyłącznie do wymiaruwirtualnego. Episkopat Polski zachęca do uczestniczenia w nabożeństwach w świątyniach.

5.     Prosimy, aby zgłaszać chęć udziału w niedzielnej Eucharystii. Pomoże to również pozostałym osobom wybrać tę Mszę Świętą, gdzie będzie mniej osób. Od dziś można u ks. Marka dokonać także stałego zgłoszenia, aby nie trzeba było ponawiać go na każdą niedzielę. 

6.     W najbliższe trzy dni Kościół wznosi modlitwy o urodzaje i ustrzeżenie od głodu.

7.     Poniedziałek setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszam na modlitewne czuwanie o godz. 20.00. Będziemy dziękować za Dar Wielkiego Świętego Polaka.

8.     Z okazji urodzin Jana Pawła II nasz KSM oraz dzieci z naszej parafii przygotowują Urodzinowy Tort Modlitwy dla Ojca Świętego. Pokolorowane świece wraz z modlitwą do Jana Pawła II prosimy zostawiać w przedsionku kościoła. Tort Modlitwy będzie można zobaczyć jutro przed naszym kościołem. Niech to będzie dla nas czas wdzięczności Bogu za dar świętego papieża

9.     W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha św.

10.             W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11.             Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym. Drzwi główne naszego kościoła są zawsze otwarte zapraszamy do nawiedzania kościoła.

12.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje.

13.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł.

14.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

                                                                                                           

                       

Ogłoszenia 10.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

10 maja 2020 Niedziela

1.     Piąta Niedziela Wielkanocna. Msze św. popołudniu o godz. 14.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30, 7.00 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowe o godz.: 10.00, 14.00 i 18.00 w Łazach o godz. 10.00.

3.     Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.30.

4.     Nadal liczba wszystkich osób przebywających w naszej świątyni nie może przekraczać limitu wyznaczonego przez władze państwowe to jest 70 osób.Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć na zewnątrz świątyni, tam też są przygotowane ławki.

Episkopat Polski podtrzymuje dyspensę, która daje możliwość uczestniczenia przez transmisję ale zarazem w wydanym komunikacie poucza, że "Nie powinno to jednak osłabić naszej woli do przystępowania do sakramentów świętych w naszych kościołach. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości w niedzielę, mogą uczestniczyć w mszach św. w świątyniach w inne dni tygodnia".Biskupi przywołują słowa Ojca Świętego Franciszka, który przestrzegł przed niebezpieczeństwem ograniczania praktykowania wiary wyłącznie do wymiaru wirtualnego”. Episkopat w komunikacie zachęca do uczestniczenia w nabożeństwach majowych.

5.     Środa na godz. 19.00 zapraszam rodziców dzieci przeżywających pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Msza św. rocznicowa będzie sprawowana w niedzielę o godz. 12.30. Spowiedź dla dzieci i bliskich w piątek od godz. 17.30.

6.     Czwartek święto św. Macieja Apostoła.

7.     Piątek św. Zofii.

8.     Sobota św. Andrzeja Boboli patrona Polski.

9.     Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym. Drzwi główne naszego kościoła są zawsze otwarte zapraszamy do nawiedzania kościoła i prywatnej modlitwy w czasie dogodnym.

10.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje.

11.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 120 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Lucynę Kijak, Danutę Machowską, Marię Wojdak, Marię Duch, i Annę Wojnicką.

12.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

                                                                                                           

                       

Ogłoszenia 03.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

3 maja 2020 Niedziela

1.     Czwarta Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Msze św. popołudniu o godz. 14.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30, 7.00 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowa o godzinie 14.00 i 18.00.

3.     Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.30.

4.     Liczba wszystkich osób przebywających w naszej świątyni nie może przekraczać limitu wyznaczonego przez władze państwowe to jest 70 osób.Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć na zewnątrz świątyni, tam też są przygotowane ławki.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zebrana w tych dniach na Jasnej Górze podtrzymuje dyspensę, która daje możliwość uczestniczenia przez transmisję ale zarazem w wydanym komunikacie poucza, że "Nie powinno to jednak osłabić naszej woli do przystępowania do sakramentów świętych w naszych kościołach. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości w niedzielę, mogą uczestniczyć w mszach św. w świątyniach w inne dni tygodnia".Biskupi przywołują słowa Ojca Świętego Franciszka, który przestrzegł przed niebezpieczeństwem ograniczania praktykowania wiary wyłącznie do wymiaru wirtualnego”. Episkopat w komunikacie zachęca do uczestniczenia w nabożeństwach majowych.

5.     Poniedziałek św. Floriana - Patrona Strażaków. Msza św. wieczorna w intencji naszych Strażaków.

6.     Środa święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

7.     Czwartek pierwszy miesiąca podczas nabożeństw będziemy polecać naszych kapłanów rodaków i prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8.     Piątek uroczystość św. Stanisława, bp. i męcz., głównego patrona Polski i diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

9.     Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym. Drzwi główne naszego kościoła są zawsze otwarte zapraszamy do nawiedzania kościoła i prywatnej modlitwy w czasie dogodnym.

10.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje.

11.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Patrycję Siudut, Agnieszkę Wesołowską, Małgorzatę Wojnicką, Halinę Rechul i Edytę Smoleń.

12.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

13.             Liturgią pogrzebową w tym tygodniu pożegnaliśmy w piątek śp. Annę Kózka- 5 mszy św. od uczestników pogrzebu. "Dobry Jezu nasz Panie...".

                                                                                                           

                       

Ogłoszenia 26.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

26 kwiecień 2020 Niedziela

1.     Trzecia Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna. Msze św. popołudniu o godz. 14.00, 16.00 i 18.00.

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30, 7.00 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowa o godzinie 14.00 i 18.00.

3.     Liczba wszystkich osób przebywających w naszej świątyni nie może przekraczać limitu wyznaczonego przez władze państwowe to jest 70 osób.Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją lub – w przypadku Mszy pogrzebowej – najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc lub na zewnątrz świątyni, tam też są przygotowane ławki. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

4.     Środa wspomnienie Św. Katarzyny ze Sjeny - patronki Europy.

5.     Czwartek przed pierwszym piątkiem adoracyjny. Wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Zapraszamy do nawiedzenia naszej świątyni. Spowiedź dla wszystkich od godz. 17.00.

6.     Piątek pierwszy maja wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

7.     Sobota liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszej soboty połączone z różańcem o godz. 20.30.

8.     Najbliższa niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

9.     Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym.

10.             Drzwi główne naszego kościoła są zawsze otwarte zapraszamy do nawiedzania kościoła i prywatnej modlitwy w czasie dogodnym.

11.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje.

12.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Teresę Kijak, Marię Badowską, Edytę Szczupał i Panów: Marka Bąka i Stanisława Wyczesanego.

13.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

                                                                                     

Strona 1 z 40

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top