Ogłoszenia 29.03.2020

29 marzec 2020

1.     Piąta niedziela Wielkiego Postu. Od tej niedzieli w naszych świątyniach są przysłonięte krzyże i wizerunki Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Ofiary: na kwiaty do Bożego Grobu, na inwestycje parafialne i na utrzymanie Parafii można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym. Stamtąd tez można zabrać baranki na stół wielkanocny. Drzwi główne są zawsze otwarte zapraszamy do nawiedzania kościoła w czasie dogodnym i prywatnej modlitwy.

2.     Msze Święte w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11,00, i 16,30. W tygodniu o godz. 6:30, 7.00 i wieczorem o godz. 18:00.

3.     Nabożeństwa Wielkopostne:

4.     Droga Krzyżowa - piątek godz. 15:00 i godz. 19:00.

5.     Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:30.

6.     Prosimy o uczestnictwo w Mszach św. i nabożeństwach wielkopostnych przez Internet zgodnie z zarządzeniem Ks. Bp. Ordynariusza. Konieczne jest by liczba wiernych będących w kościele nie przekraczała 5 Osób. Prosimy aby w poszczególnych Mszach św. uczestniczyły tylko osoby, które zamówiły intencje Mszy.

7.     W tym tygodniu zapraszamy na spowiedź wielkopostną. W każdy dzień będzie możliwość spowiedzi od godz. 16.00 do godz.19.00.

8.     W tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca kwietnia.

9.     Czwartek dzień adoracyjny. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy św.

10.             Nie będzie pierwszo piątkowych odwiedzin chorych. Tam gdzie jest konieczność by kapłan przybył do chorego proszę by nas poinformować. Na życzenie chorego zawsze jesteśmy do dyspozycji.

11.             W sobotę nabożeństwo do NMP będzie połączone z Różańcem o godz. 20.30.

12.             Najbliższa niedziela to niedziela Męki Pańskiej - Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

13.             Wszystkie spotkania organizowane przez Parafię zawieszone do odwołania.

14.             Caritas Parafialna organizuje Akcję "KILO". Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tą akcję w naszych sklepach. W tych trudnych dniach pamiętajmy o chorych i samotnych szczególnie starszych.

15.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 120 zł.

16.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualny tygodnik: "Niedziela" oraz prasa misyjna i dla dzieci Promyczek.

17.             Liturgią pogrzebową w minionym tygodniu pożegnaliśmy Antoniego Makowskiego: "Wieczne odpoczywanie....."