29.05.2020

Materiały dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w katechezie za pomocą Skype:

Temat ze strony 168.

Zapoznaj się z treścią katechezy z podręcznika.

Na podstawie przeczytanego teksty odpowiedz w zeszycie (w punktach, ale całym zdaniem) na następujące pytania:

1. Co to znaczy być posłusznym Bogu?

2. Kto jest dla nas wzorem miłości i posłuszeństwa Bogu?

3. Komu powinniśmy być posłuszni?

Zdjęcie swojej notatki wyślij na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kat 17/4

27.05.2020

Temat ze strony 165.

Zapoznaj się z treścią katechezy z podręcznika.

1. Jaki napis widnieje na obrazie, który Pan jezus polecił namalować siostrze Faustynie?

2. Dlaczego powinnismy ufać Panu Jezusowi?

3. Wymień kilku świętych, którzy zaufali Panu Jezusowi.

Kat 16/4

22.05.2020

Temat ze strony 162.

Zapoznaj się z treścią katechezy z podręcznika.

1. Kogo Jezus nazywa Dobrym Pasterzem?

2. Kogo Jezus nazywa owcami?

3. Przez kogo Jezus nas prowadzi?

4. Przez co Jezus do nas przemawia?

Kat 15/4

15.05.2020 i 20.05.2020

Materiały dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach za pomocą Skype:

W najbliższy poniedziałek bedziemy przeżywać setne urodziny św. Jana Pawła II.

Na urodziny przynosi się różne prezenty, a przede wszystkim tort. Jan Paweł II jest już w niebie i chyba nie będzie mógł skosztować takiego tortu upieczonego na ziemi. Dlatego podjęcliśmy wyzwanie, aby zrobić taki tort, który będzie mógł zobaczyć z nieba.

Nie będzie to tort do jedzenia, ale będzie to Urodzinowy Tort Modlitwy, bo chyba nasza modlitwa jest najlepszym prezentem dla Jana Pawła II.
Na nasz tort potrzebujemy 100 świec.
 Dlatego proszę wydrukować (lub narysować na kartce A4) świecę.
świeca mała

Wykoloruj swoją świecę (także tło). Postaraj sie, aby świeca i płomień miały wyraźne barwy.
Obok świecy napisz swoja modlitwę, jako prezent dla Jana Pawła II. Moga być także dobre uczynki lub postanowienia.
Jeśli jest taka możliwość, to poproś rodziców, aby do niedzieli przynieśli Twoją świecę do przedsionka kościoła.
W poniedziałek Twoja świeca zostanie umieszczona na naszym Urodzinowym Torcie Modlitwy. Mam nadzieję, że Jan Paweł II zobaczy go z nieba.
Po zakończeniu pracy ze swieca oglądnij film: Karol Wojtyła - nasz papież.
W zeszycie wypisz w punktach przynajmniej 10 ważnych wydarzeń z życia Jana Pawła II.

13.05.2020

Napisz temat ze strony 159.

Przeczytaj tekst katechezy z podręcznika.

W zeszycie odpowiedz całymi zdaniami na następujące pytania:

Kogo Jezus uzdrowił przechodząc przez pogranicze Samarii i Galilei?

Ilu uzdrowionych wróciło, aby podziękować Jezusowi?

Co oznacza słowo "eucharystia"?

Kolorem zapisz treść pierwszego przykazania kościelnego.

Zadanie

Za co powinienem dziękować Bogu?

Zadanie można zrobić w zeszycie i wysłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub klikając tutaj.

Więcej artykułów…