Kat 19/9

Piosenka: Jak Dawid

Opowiadanie: Dawid i Goliat

Kolorowanka: Pasterz Dawid

Zdjęcie kolorowanki prosze przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kat 18/p

21.05.2020 r.

Oglądnij film: Wniebowstąpienie

Usłyszelimy dziś o tym, jak Pan jezus wstąpił do nieba. Zanim Pan Jezus odszedł do nieba, pobłogosławił cały świat.

Kolorowanka: Wniebowstąpienie

Kat 17/p

18.05.2020 r.

Piosenka: Skarby, skarby

Dziś przeżywamy urodziny św. Jana Pawła II. Przypomij sobie świecę, która robiliśmy na urodzinowy tort.

Dziś poznamy dalszą historię Mojżesza i Izraelitów, którzy wędrowali przez pustynię.

Proszę przeczytać fragment Pisma Świętego:

Podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi: «Czemu wyprowadziliście nas z Egiptu, byśmy tu na pustyni pomarli? Nie ma chleba ani wody, a uprzykrzył się nam już ten pokarm mizerny». Zesłał więc Pan na lud węże o jadzie palącym, które kąsały ludzi, tak że wielka liczba Izraelitów zmarła. Przybyli więc ludzie do Mojżesza mówiąc: «Zgrzeszyliśmy, szemrząc przeciw Panu i przeciwko tobie. Wstaw się za nami do Pana, aby oddalił od nas węże». I wstawił się Mojżesz za ludem. Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: «Sporządź węża i umieść go na wysokim palu; wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzy na niego, zostanie przy życiu». Sporządził więc Mojżesz węża miedzianego i umieścił go na wysokim palu. I rzeczywiście, jeśli kogo wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża miedzianego, zostawał przy życiu.

Jaką karę Bog zesłał na Izraelitów?

Jak Izraelici zostali uratowani?

Kolorowanka: Wąż miedziany

Kat 16/p

14.05.2020 r.

Piosenka: Gdy na morzu

W najbliższy poniedziałek bedziemy przeżywać setne urodziny św. Jana Pawła II.

Dowiemy się o nim trochę oglądając film: Skarby Jana Pawła II

Na urodziny przynosi się różne prezenty, a przede wszystkim tort.

Jan Paweł II jest już w niebie i chyba nie będzie mógł skosztować takiego tortu upieczonego na ziemi. Dlatego chcemy zrobić taki tort, który będzie mógł zobaczyć z nieba.

Nie będzie to tort do jedzenia, ale będzie to Urodzinowy Tort Modlitwy, bo chyba nasza modlitwa jest najlepszym prezentem dla Jana Pawła II.

Na nasz tort potrzebujemy 100 świec.

Dlatego proszę wydrukować (lub narysować na kartce A4) świecę.

świeca mała

Wykoloruj swoją świecę (także tło). Postaraj sie, aby świeca i płomień miały wyraźne barwy.

Obok świecy napisz swoja modlitwę, jako prezent dla Jana Pawła II. Moga być także dobre uczynki lub postanowienia.

Jeśli to możliwe, to prosimy, aby do niedzieli dostarczyć świecę do przedsionka kościoła.

W poniedziałek świeca zostanie umieszczona na naszym Urodzinowym Torcie Modlitwy. Mam nadzieję, że Jan Paweł II zobaczy go z nieba.

Na zakończenie zaśpiewamy sobie raz piosenkę: Skarby, skarby

Kat 15/p

11.05.2020 r.